هواپز

پخت غذا با گردش هوای گرم

 

هواپز

 

توضیحات

همه ما مجلات و مقالات مرتبط با پیامدهای بهداشتی ناشی از استفاده از قابلمه های روکش شده تفلون ، پخت و پز در دمای بالا با ماکرویو ، قابلمه های آلومینیومی و سایر موارد احتمالی سرطان زا را شنیده یا خوانده ایم. گاهی به این نتیجه میرسیم که چه کنیم؟ هر مادر دوست دارد غذای خوب ، سالم و بهداشتی را برای فرزندان خود و همچنین خانواده در خانه تهیه کند. رازهای سلامتی همیشه مبحثی است که در هر جایی که بروید از آن صحبت میشود. چاقی یک مشکل بزرگ است که باعث بروز بسیاری از بیماری ها در بچه ها و سایر افراد می شود. کلیه مادرانی که با این مشکل چند ساله روبرو هستند می توانند آشپزخانه خود را برای پخت و پز بهتر ، سالم تر و آسان تر به یک دستگاه هواپز یا فِر هالوژنی مجهز کنند.

 

هواپز هالوژنی

 

هواپز یا فر نوری هالوژنی

شهرت دستگاه هواپز و مزایای استفاده از آن روز به روز بیشتر می شود زیرا اکثر افراد علاقه مند به پخت و پز سالم و همچنین تمیز نگه داشتن آشپزخانه های خود هستند. مزایای بیشماری از فر هالوژنی یا هواپز وجود دارد که یکی از آنها حفظ ارزش غذایی به همراه طعم و مزه طبیعی آن است. زیرا باعث از بین رفتن روش درست چربی از گوشت میشود. امروزه از تکنیک های بسیار محبوب آشپزی ، کباب کردن است، اما همه محصولات قادر به انجام کار خود به خوبی نیستند. هواپز بهترین اجاق گاز برای این کار است.  توانایی آن در این موارد باعث می شود که همه به آن علاقه مند شوند. وسیله ای که ویتامین ها و مواد معدنی را بدون از بین بردن طعم و مزه کاملا حفظ میکند.

پختن با گردش هوا

گردش هوا ، سالم ترین و طبیعی ترین راه حل در نگهداری مواد غذایی است. یخچال با گردش هوای خنک موجب ماندگاری و سالم ماندن مواد غذایی میشود. هواپز هم با گردش هوای گرم موجب پخت سالم غذای شما میشود. این فِر نوری با گردش هوای گرم هم سریعتر و هم خوشمزه تر غذا را طبخ می کند. اگر تجربه پخت غذا در فر گازی معمولی را داشته باشید حتما می دانید که گوشت مرغ و ماهی پخته شده در فر کمی سفت و خشک می شود اما در هواپز چون جریان هوای داغ به صورت یکنواخت در کل ماده غذایی پخش می شود ، سطح غذای شما کاملا برشته و سوخاری و بخش درونی اش نرم و مرطوب باقی می ماند.

این وسیله مطمئننا از وسایل مورد علاقه بچه ها و شما در آشپزخانه خواهد شد زیرا به بهترین نحو  شما را در پختن مرغ ، ماهی سرغ شده سالم ، پیتزا ، کباب کردن  بخار پز کردن ، تست کردن نان و … کمک خواهد کرد.

 

هواپز ژاپنی سارینا

 

ویژگی های استفاده

دستگاه هواپز با بهبود زمان پخت ، غذاهای پر پروتئین مانند ژامبون، گوشت، مرغ و گوشت گاو را به خوبی میپزد. فر نوری مواد غذایی را کنترل می کند و می توانید از تماشای مواد غذایی هنگام پخت و پز اطمینان حاصل کنید. نیازی نیست مراقب غذای خود باشید یا در آنجا بایستید تا غذای شما پخت و پز را تمام کند. فر دارای یک تایمر است که کمک می کند تا ببینید غذا پخته شده است یا خیر. برای کنترل زمان و دمای پخت دو درجه چرخشی جداگانه وجود دارد که بسته به نوع مواد غذایی و زمان مورد نیاز میتوانید آن را تنظیم کنید. نکته خوب دیگر درب شیشه ای هوا پز است که استفاده از آن بسیار سالم است زیرا در هنگام گرم شدن مانند قابلمه های روکش دار مواد شیمیایی نامطبوع به وجود نمی آورد. موارد زیر از ویژگی های دیگر هوا پز است:

با صرفه تر در مصرف انرژی

هواپز ها به دلیل پایین تر بودن میزان مصرف انرژی  نسبت به وسایلی مانند سرخ کن مشهور هستند. این امر به این دلیل است که آنها سریعتر از سایر وسایل به درجه حرارت بالا می رسند و بنابراین غذا را سریعتر می پزند.

مصرف کم روغن

در پختن هوا به روش هواپز شما نیازی به مصرف روغن ندارید و در صورت نیاز هم بسیار کم باید مصرف کنید.باز هم این بدان معنی است که شما هنگام پخت و پز با استفاده از هواپز وعده های غذایی سالم تری خواهید داشت.

صرفه جویی در زمان

یکی از مسائلی که افراد زیادی هنگام پختن غذا دارند این است که بایدبرای رسیدن به دمای لازم مدتی زمان زیادی را پای اجاق صرف کنند.با هوا پز ، گرما و حرارت مورد  سریعا به میزان دلخواه شما میرسد و قابلیت تنظیم دارد. بنابراین می توانید زمان زیادی را صرفه جویی کنید.

تمیز کردن آسان

تمیز کردن اجاق های معمولی می تواند یک کابوس همیشگی باشد. اما تمیز کردن هوا پز فر یا هالوژنی بسیار ساده تر است. بنابراین دیگر لازم نیست نگران تمیز کردن اجاق گاز و کثیف کردن ظروف بیشمار برای اشپزی باشید.

 

فر هالوژنی

 

لوازم و اقلام همراه هواپز

طبقات کوتاه و بلند

سینی بخارپز

سینی پیتزا

طوقه استیل افزایش حجم

سیخ هواپز

انبر

سی دی آموزشی فارسی

آموزش پخت بیش از ۵۰ عنوان غذا – پیش غذا – پیتزا و غیره

مشخصات فنی

ولتاژ : ۲۴۰-۲۲۰ ولت ، ۱۲۰-۱۱۰ ولت

وات : ۱۳۰۰

وزن ۹/۵ کیلو گرم

قطر کاسه ۳۳ سانتی متر

ازتفاع کاسه (قابلمه شیشه ای ) ۲۰ سانتی متر

محدوده حرارتی : ۶۵ تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد

 

هواپز غذاساز نوری

 

قیمت: ۶۵۰,۰۰۰ تومان

http://lordia.org/buy.jpg

سفارش سریعتر

 

halogen Convection Oven in takshop